amp lt amp lt Youproxy amp gt amp gt 不能用了 威锋 千万果粉大本营,国产国自拍本日本亚亚洲综合无限资源免费费观看ava资源精

发布日期:2021年12月08日
Tata Steel logo newTata SteelMenu

All that you need to know about Steel-a-thon 2020

Steel-a-thon 2020 is an Annual Business Challenges for premier B-Schools in India. It gives students the chance to work on real-life business challenges as well as provide an opportunity to get mentored by Tata Steel Senior Leadership and Management.

B-Schools students are invited to form teams and submit their ideas on real-life management challenges.


Don’t just take our word for it

Winners

Grand Finale Winner

Campus NameTeam Name
Xavier Institute of Management, Bhubaneswar (XIMB)Pro-Nerds

Grand Finale 1st Runner-up

Campus NameTeam Name
Management Development Institute (MDI), GurgaonGodspeed

Grand Finale 2nd Runners-up

Campus NameTeam Name
Xavier Institute of Management, Bhubaneswar (XIMB)Rhapsody
Faculty of Management Studies (FMS), DelhiMan-agers of Steel
  • The Think FloydMICA

Grand Finale 1st Runner up

Campus NameTeam Name
FMS DelhiPravega

Grand Finale 2nd Runners up

Campus NameTeam Name
IIM ShillongSteal The Steel
IIM RaipurKhwaab
  • THE HOT SHOTSIIM Bangalore
  • NO REASONJBIMS Mumbai
    1st runners up
  • TEAM HAWK INSIGHTSIIM Indore
    2nd runner up
  • UNKONVENTIONALIIM Kozhikode
    2nd runner up
  • ShillongersIIM, Shillong
  • Steel SappersIIM, Indore
    1st runners-up
  • Valyrian SteelSIBM, Pune
    Joint 2nd runners-up
  • CronosJBIMS, Mumbai
    2nd runners-up

Grand Finale Winner

Campus NameTeam NameMember Name
IIM IndoreTeam Super EstimatorsSomya Loomba, Zeba Kamal, Ankita Jena and Bhaskar Jyoti Das

Grand Finale 1st Runner up

Campus NameTeam NameMember Name
MDI GurgaonMark-e-MonHarsharan Singh Chawla, Ankita Sharan and Kashish Narula

Grand Finale 2nd Runners up

Campus NameTeam NameMember Name
IIM ShillongShow SteelersAbhishek Garg, Prachi Modi and Shubhanshu Tripathi
IIM CalcuttaThe Beautiful Minds of JokaSoumyasree Chakraborty, Arjun Vikas, Arunabh Biyani and Divanshu Saxena

Campus Round Winner

Campus NameTeam NameMember Name
IIFT DelhiThe New RomanticsOza Manav Ashvin, Simrit Bajwa
IIM ShillongShow SteelersAbhishek Garg, Prachi Modi, Shubhanshu Tripathi
IIM AhmedabadCycloneChinmay Das, Akash Gupta, Parusharouthu Krishna Priya
FMS DelhiFauladi LohaMohit Choudhary, Rajat Prajapati, Prashant Verma, Nitya Kabra
IIM BangaloreThe TransformersMannem Nithin Kumar, Chinmaya Prasad Panda, Moumita Dey, Ankit Chowdhary
XLRI JamshedpurKAURAVASManoranjan Dash, Ankur Sood, Rahul Aditya, Vaibhav Tyagi
Xavier Institute of      Management,BhubaneswarBeyond The ObviousChetan Anand Aulla, Saidutta Nath, Shubhasree Jena
IIM CalcuttaThe Beautiful Minds of JokaSoumyasree Chakraborty, Arjun Vikas, Arunabh Biyani, Divanshu Saxena
JBIMS, MumbaiSpotlightsAishwarya Subhas Menon, B Viswanathan, Amruta Rodrigues, Pallavi Tilve
SIBMDeadly Girls and GujjusAkshayraj V Jadeja, Manavi Rakesh Mehendiratta, Nivedita Kotaru, Priyank Nalin Parashar
IIM IndoreTeam Super EstimatorsSomya Loomba, Zeba Kamal, Ankita Jena, Bhaskar Jyoti Das
MDI GurgaonMark-e-MonHarsharan Singh Chawla, Ankita Sharan, Kashish Narula
IIM LucknowBhagwan BharoseArindam Chowdhury, Kawal Vartak, Ankita Gupta,      Shresthi      Agarwal
IIM KozhikodeK PowerVinoth Kumar N, Pavin Prasad Abraham, Nagendran Shankaravelu, Agnivesh Rao P
Tata Institute of Social Sciences, MumbaiG-ForceAmrapali Roy Chowdhury, Rushabh Parvani, Pritam Das, Vivek Gupta

Campus Round Winner

Campus NameTeam NameMember Name
FMSLemniscateSourabh Kumar Chourasia, Rishabh Mishra, Monika Rawat, Aditya Masekar
IIFTThe Rogue TradersKumar Atul, Avishek Chakladar, Shatabdi Banerjee, Sahil Sharma
IIM AhmedabadWimnionsJay Deepak Parikh, Roushan Bharti, Sanya Mittal, Madhura Prabhudesai
IIM BangaloreReal SteelVenkateswaran KR, Vikas Parthasarathy, Sai Prasanth R, Harini Ragothaman
IIM CalcuttaMen Of SteelHrishikesh Kulkarni, Devanshi Kesaria, Sonal Gupta, Jaywant Dahatonde
IIM IndoreThe VanquishersNeha Kardam, Ravi Kumar Chaudhary, Ranvir Prasad, Sahil Chaudhary
IIM KozhikodeTosSuraj Prakash, Reena Yadav, Prashali Jain, Abhinav Sehgal
IIM LucknowFeironRohit Jangid, Rahul Madadi, Vinesh Jindal, Pratyush Peddireddi
IIM ShillongJai Mata DiBharati Das, Ashish Baheti, Abhay Hitendra Chheda, Sandeep Harkrishan Singh
JBIMSBand Baaja BajajRohit Chawla, Manish Gharat, Simranjitsingh Ghai, Rupesh Ezhuthachen
MDINocturnalsHemant Agarwal, Naman Singhal, Shweta Agarwal, Diksha Mahajan
SIBM PuneSteelmatesInderjeet Singh, Rachit Ajmera, Soumya Ranjan Nayak, Sourabh Kumar
TISSKaarmik RisersVignesh VS, Praveen Kumar Srivastava, Jayram Waghchaure
XIMBStratagemsMahamedha Sahoo, Ipsita Joshi, Shreya Subrata, Subhashree Patnaik
XLRIFraxiKumar Shaurabh, Jasdeep Singh Anand, Meenhaz Ahmed, Ankush Pasari

Campus Round Runners up

Campus NameTeam NameMember Name
FMSIron OreGunjan Kumar Utkarsh Trivedi, Navalpreet Singh, Diskit Yangdol
IIFTAmicitiaGunjan Kumar Utkarsh Trivedi, Navalpreet Singh, Diskit Yangdol
IIM AhmedabadSteely WarriorsAthira Asokan, Gulsar Ahamed, Niral Parikh, Aditya Kumar
IIM BangaloreArticusArnab Maji, Pankaj Baksi, Nilotpal Bhattacharya, Arko Adhya
IIM CalcuttaJoka WarriorsPraveen Kumar M, Ravindra Patidar
IIM IndoreSteel-WartsPrateek Baliya, Rakesh Kumar, Mahesh Narayanan, Moumita Majumdar
IIM KozhikodeCharlie OscarAnkita Qanungo, Hrishikesh Deshmukh, Rahul Bhonde, Raviteja Y
IIM LucknowValue RidersMridul Manna, Abhishek Rai, Garima Astha
IIM ShillongLauhpurushAjit Kumar Jha, Rishu Bhushan, Navneet Kumar, Rajeev Kumar Ranjan
JBIMSCoca BankaKoustubh Bhave, Harshad Eklahare, Varuna Kamath, Viral Jain
MDITeam FalconsTajman Kaur Bhullar, Jasveen Bath, Kunal Sehra, Shlesha Singh
SIBM PuneJuggernautusIshan Roy, Aditya Kapoor, Akash Mishra, Gaurav Goenka
TISSTisstoryUtkarsh Jain Sankhla, Nancy Nayak
XIMBNerves Of SteelAnirban Biswas, Sambit Tripathi
XLRIGryffindorsAakanksha Dahiya, Mohit Budhraja, Akshay Purohit, Nitin Khanna

Grand Finale Winner

Campus NameTeam NameMember Name
IIM AhmedabadX1Sibasis Pati and Smit Chandra

Grand Finale 1st Runner up

Campus NameTeam NameMember Name
IIM ShillongAtiviryaSaket, Ansuman, Apoorva and Swati

Grand Finale 2nd Runners up

amp lt amp lt Youproxy amp gt amp gt 不能用了 威锋 千万果粉大本营,国产国自拍本日本亚亚洲综合无限资源免费费观看ava资源精
Campus NameTeam NameMember Name
MDICast2WinAneesha, Jobin, Meenu and Niharika
SIBM PuneSteelster SquadKaran, Arjun, Anuj and Ruchir

Campus Round Winner

Campus NameTeam NameMember Name
FMSHey Ram!!! Hum Kya Hain???Ishan, Mukul, Prachi and Dhirendra
IIFTSmoking Trees And Building DreamsSahil, Pranav and Sanjeev
IIM AhmedabadX1Sibasis Pati and Smit Chandra
IIM BangaloreThe MaestrosSreenath, Manoj, Gopi and Sharad
IIM CalcuttaTeam SteelersManchala, Jaiyesh, Vasanth and Azharudeen
IIM IndoreSteelmarkTrina, Sudarshan, Sayantan and Ansari
IIM KozhikodeValiant VikingsPratibha, Rohit, Shalini and Mohit
IIM ShillongAtiviryaSaket, Ansuman, Apoorva and Swati
JBIMSBatata SteelMonil, Kushal, Niraj and Kunal
MDICast2WinAneesha, Jobin, Meenu and Niharika
SIBM PuneSteelster SquadKaran, Arjun, Anuj and Ruchir
TISSQuadrangleAmitshekhar, Meenal, Saniya and Punya
XIMBX-WalkersKaushik, Shruti, Manisha and Purwa
XLRI4 Musketeers 2.0Anjaney, Stuti, Shruti and Alok

Campus Round Runners up

Campus NameTeam NameMember Name
FMSThe OutliersPratik and Sneha
IIFTOpscionsPrince, Pradeep, Prasoon and Ashish
IIM AhmedabadAciesPayal, Anuag, and Prathamesh
IIM BangaloreConfluenceRakesh and Banhi
IIM CalcuttaThreeacesPrince, Ankit, Prateek and Alok
IIM IndoreCibolaShubham, Ravindra, Rahul and Krishan
IIM KozhikodeThe-K-BluesSwati, Alka and Pratyasha
IIM ShillongThree MusketeersTushar, Dibyajyoti and Harsha
JBIMSChronosNeel, Vineet, Agraj and Abhijit
MDISteel The ShowSoham, Soubhranshu, Sonali and Ankita
SIBM Pune4 DimensionzSubhrojyoti, Nitej, Vipul, and Paras
TISSDream TeamRamasubramanian, Arun, Meenakshi and Sailakshmi
XIMBWhite WalkersOmkar, Kanakesh, Javed and Pradyumn
XLRITavatonRatna, Srishti, Abhay and Jasmeet